Novorozenecké oddělení bude v obří tabulce počítat nově narozené děti

Novorozenecké oddělení bude v obří tabulce počítat nově narozené děti

Přes dva metry na šířku a více než metr na výšku má tabule před vstupem na Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc, která bude od 1. ledna sloužit k zaznamenávání počtu nově narozených dětí. Na „ostrý provoz“ ji připravili pracovníci externí firmy na začátku týdne.

Přehledná tabulka kromě údajů o počtu novorozenců v konkrétní měsíc a den obsáhne také informaci o jejich pohlaví díky růžovým a modrým samolepícím kolečkům. „Inspirovali jsme se při návštěvě porodnic v Holandsku, kde podobnou tabuli měli a za každé narozené dítě na ni připnuli červený nebo modrý špendlík. Naši tabuli jsme umístili hned proti výtahům u vstupu na oddělení, aby každý příchozí mohl sledovat, jak nám nově narozené děti během roku hezky přibývají,“ popsal MUDr. Lumír Kantor, primář Novorozeneckého oddělení FN Olomouc.

Od počátku letošního ledna k dnešnímu dni přišlo v největší porodnici v Olomouckém kraji na svět 2 471 dětí, už nyní je to opět rekordní počet. V roce 2016 se přitom ve FN Olomouc narodilo 2 465 dětí, což byl nejvyšší počet za posledních třicet let.