Novinky

Novinky
Oslava světového dne předčasně narozených dětí organizovaná neziskovou organizací NEDOKLUBKO
23.12.2017
Novorozenecké oddělení

Oslava světového dne předčasně narozených dětí organizovaná neziskovou organizací NEDOKLUBKO

   Oslavy světového dne předčasně narozených dětí!   

Dne 10. listopadu byla část našeho týmu sestřiček a lékařů pozvána k účasti na oslavách Světového dne předčasně narozených dětí, které se již od roku 2015 pravidelně uskutečňují v nádherném Žofínském paláci v Praze. Za pozvání moc děkujeme neziskové organizaci Nedoklubko, která tuto překrásnou událost pořádá a zaštiťuje.

V rámci letošních oslav se slavnostně rozsvítil v purpurové barvě (oficiální barvě Světového dne předčasně narozených dětí) mimo jiné také Tančící dům v Praze – tento krásný nápad sloužící k osvětě předčasného porodu se podařilo zařídit usilovnou prací právě díky Nedoklubko a její velmi obětavé a schopné paní ředitelce Lucie Žáčková 

Cílem těchto oslav byla nejen osvěta předčasného porodu, ale také vyhlášení cen Purpurového srdce udělované osobám, které se významným způsobem podílejí v péči o předčasně narozené dítě. Hosty byli sestřičky a lékaři ze všech perinatologických center naší republiky. Dalším hezkým cílem bylo poděkování všem rodičům za jejich lásku, kterou dávají svým dětem a také personálu perinatologických center za péči, kterou poskytují předčasně narozeným dětem.

Součástí tohoto dne bylo také slavnostní vyhlášení Ponožkového rekordu. Díky Vám všem se podařilo Nedoklubku nashromáždit neuvěřitelných 10 450 párů drobných ponožek. To znamená, že na každé předčasně narozené dítě v naší republice vyjde 1 pár ponožek. DĚKUJEME ZA VAŠE PONOŽKY, JSTE SKVĚLÍ!!!

Touto cestou bychom rádi ze  poděkovali neziskové organizaci Nedoklubko za pozvání na tuto nádhernou akci a za to, co dělají ve svém volném čase pro všechna předčasně narozená miminka a jejich rodiče!

Odkaz na více informací a fotografií z oslav Světového dne: http://www.nedoklubko.cz/svetovyden2017/

Oficiální video Nedoklubkohttps://www.youtube.com/watch?v=aH0dA7Qk98E

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2020. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.