Porodní asistentky se školily ve využívání éterických olejů k tišení bolesti

Porodní asistentky se školily ve využívání éterických olejů k tišení bolesti

Intenzivní vůně éterických olejů se ve středu nesly Porodnicko-gynekologickou klinikou FN Olomouc. Jejich zdrojem byl interaktivní seminář Aromaterapie pro porodní asistentky, který vedla zkušená a respektovaná lektorka Ing. Eva Kopasová. Vedení kliniky tak zvyšuje odbornost personálu v oblasti metod tišení bolesti.

„Aromaterapii využíváme u vedení porodu již delší dobu. Nyní jsme díky podnětům samotných porodních asistentek poskytli této doplňkové terapii odbornou záštitu. Snažíme se tak rodičkám, ale taky dalším pacientkám naší kliniky i novorozeňátkům, poskytnout maximálně příjemnou, citlivou a hlavně komplexní péči,“ řekla vrchní sestra Mgr. Vladislava Marciánová.

Zdůraznila přitom, že porodnicko-gynekologická klinika provádí nejen aromaterapii, ale také další metody tišení bolesti (epidurální analgezie, inhalace Entonoxu), jako jedna z mála porodnic v České republice zcela zdarma. „A nyní, po středečním semináři i s nejvyšší mírou odbornosti,“ dodala s tím, že seminář se těšil velké účasti. „Svědčí to o skutečném zájmu porodních asistentek a vedení kliniky kontinuálně potvrzovat vysokou kvalitu Perinatologického centra Fakultní nemocnice Olomouc,“ dodala Marciánová.