Porodnice FN Olomouc má rekord – 2545 dětí, prvním letošním dítětem je Kateřina narozená až před polednem
02.01.2018

V největší porodnici v Olomouckém kraji se první letošní dítě narodilo až v 11:45 hodin, holčička Kateřina Janišová z Bystrovan vážila při porodu 3990 gramů a měřila 53 cm. Děvčátko i jeho maminka jsou v pořádku.

V loňském roce se ve Fakultní nemocnice Olomouc narodilo 2545 dětí, což je nejvíce od roku 1989. Za posledních jedenáct let tak počet dětí narozených v největší porodnici v Olomouckém kraji překračuje pravidelně hranici dvou tisíc. Nejvíce dětí se loni narodilo ve FN Olomouc v srpnu, nejméně v dubnu. Nejpopulárnějším dívčím jménem u dětí narozených v Olomouci byla loni opět Eliška, mezi chlapeckými jmény to byl Jan.

Porodnice Fakultní nemocnice Olomouc je perinatologickým centrem. Kromě běžných porodů z Olomoucka jsou právě sem soustředěny nejrizikovější porody z celého Olomouckého kraje.

Kačenka v kruhu rodinném. Foto: Dalibor Peřina