Sdílet společnou radost přišlo na třetí Setkání maličkých miminek na pět set dětí a rodičů
26.09.2018

Na pět set dětí, rodičů a zdravotníků se v neděli 23. září v olomoucké Pevnosti poznání zúčastnilo již třetího ročníku Setkání maličkých miminek. Početná účast je o to obdivuhodnější, že počasí nebylo zrovna přívětivé a řada nahlášených účastníků se odhlásila kvůli nemoci. Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc touto akcí úspěšně rozvíjí myšlenku společného setkávání dětí, které přišly na svět předčasně a strávily po porodu řadu týdnů i měsíců v inkubátoru. Věk dětí, které se v Pevnosti poznání potkaly, se pohyboval od několika měsíců po třináct let.

„Je málo událostí v Olomouci, které by měly takovou atmosféru jako ta naše, tedy dobrosrdečnou, pospolitou, hezkou, milou a naplněnou optimismem a radostným dětským smíchem,“ řekl na úvod primář Novorozeneckého oddělení FN Olomouc a iniciátor setkání MUDr. Lumír Kantor, Ph.D. „S přípravou takové akce je opravdu hodně práce a lékaři a sestry z našeho oddělení tomu věnují svůj volný čas. Všem chci za jejich entuziasmus a nadšenou spolupráci poděkovat. Nadšení přitom nevěnují jen tomuto setkání, nýbrž především své práci, tedy péči o naše děti. Všechny děti, o které na oddělení pečujeme, totiž považujeme za naše,“ dodal.

Po slavnostním zahájení, které zahrnovalo také hudební vystoupení bývalých svěřenců novorozenecké JIP, došlo na skupinové fotografování. V rámci doprovodného programu mohly batolata dovádět v dětském koutku, starší děti využily například malování na obličej, k dispozici byl skákací hrad, celé rodiny si procházely atraktivní expozici Pevnosti poznání. Na několika stanovištích prezentovalo svou činnost Novorozenecké oddělení, samostatný koutek byl vyčleněn i pro populární háčkované chobotničky, které pomáhají novorozencům v inkubátorech.

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE, příjemnou atmosféru setkání zachytila také fotobudka – fotografie ZDE.