Online poradna

Vážení a milí rodiče,
tato online poradna je určena všem Vašim dotazům, které se týkají novorozeného dítěte a péče o něj doma i na našem pracovišti. Pro vložení dotazu se musíte zaregistrovat – po zaregistrování si zvolíte libovolnou přezdívku (nemusí jít o Vaše pravé jméno = Váš dotaz může být zcela anonymní), vložíte Vaši emailovou adresu, na kterou Vám dorazí heslo a poté se již po přihlášení můžete ptát. Vaše emailová adresa nebude nikde zobrazena. Jakmile bude dotaz zodpovězen, přijde Vám automaticky informační email a nemusíte tak neustále stránku kontrolovat. Do příspěvku můžete také vložit fotografii, která by lépe vystihla Váš dotaz, mějte ale prosím na paměti, že tato fotografie bude veřejně přístupná.

Na Vaše dotazy se těší:

Eva Kuběnová
Laktační poradkyně

Mária Doleželová
Laktační poradkyně

MUDr. Jan Hálek, Ph.D.
Lékař

MUDr. Vojtěch Bodnár
Lékař

Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Hraničně donošený novorozenec - komplikace po narození

Dobrý den, před necelým rokem, 7.4.2017, se nám ve Vaší porodnici narodil (plánovaným CS) syn Ondřej. Byl hraničně donošený a měl po narození komplikace, díky kterým byl pár dní na novorozenecké JIP (pozitivní protilátky, infekce a problémy s dýcháním). Ráda bych se zeptala - bylo by možné poprosit o nahlédnutí do jeho zdravotní dokumentace (po domluvě bych dodala celé jeho jméno)? Ondra je... "jiný". Má ještě 3 sourozence a ve vývoji je oproti nim hodně pozadu, neleze po čtyřech, nesedí, hračky chytí, ale nezajímají ho - v podstatě je jednodušší napsat, co umí - přetočí se na břicho a občas, spíše omylem, zase zpět na záda. Děkuji za reakci, snad bude vstřícná 🙂

Dobrý den, určitě je to možné, je to standardní služba, je možno buď požádat zcela oficiálně o kopii  - výpis ze zdravotnické dokumentace - požádat je možno formulářem nebo kontaktovat paní sekretářku novorozeneckého oddělení, s kterou se na postupu domluvíte. Případně je možné se domluvit - napsat - třeba na email? Jak si to budete přát... "Služební email" najdete na našich stránkách. Přeji krásné dny.

Jan Hálek

Děkuji moc za rychlou reakci, možná jsem se nevyjádřila úplně srozumitelně - ráda bych poprosila o konzultaci, pokud by to bylo možné, zda po jeho narození nastala situace, která by nám vysvětlila, proč je takto opožděný a snad bychom mohli udělat něco pro to, abychom toto nějak napravili? Sama nemám lékařské vzdělání, tedy výpis ze zdravotní dokumentace by mi mnoho nenapověděl. Prosba o nahlédnutí do dokumentace byla na Vás, lékaře 🙂 Mohli bychom s ním i přijet na osobní prohlídku... Píšu za nás, starostlivé rodiče, kteří se už přestávají utěšovat větou "tak je zkrátka opožděný, no".

Dobrý den, moc se omlouvám za tak opožděnou odpověď - určitě se můžeme domluvit, poprosím Vás, můžete mě kontaktovat - nejlépe emailem: neurologie.deti@seznam.cz, domluvili bychom konkrétní termín.

Děkuji.

Krásné dny.

Jan Hálek

Vyhrazujeme si právo smazat urážlivé, vulgární či inzertní příspěvky. Samozřejmě se budeme na Vaše dotazy snažit odpovědět s naším nejlepším vědomím a dle našich odborných znalostí a zkušeností, nicméně z těchto online poskytnutých rad nevyplývá pro nás žádná právní odpovědnost. Na Vaše dotazy se budeme snažit odpovědět co nejdříve. Pokud ale máte pocit, že Vaše dítě potřebuje akutní péči, navštivte prosím Vašeho dětského praktického lékaře či lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost.

Jsem si vědom, že registrací uživatelského účtu do Online poradny poskytuji správci údajů své osobní údaje, které bude správce zpracovávat na základě oprávněného zájmu tj. zajištění služby.

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2020. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.