Online poradna

Vážení a milí rodiče,
tato online poradna je určena všem Vašim dotazům, které se týkají novorozeného dítěte a péče o něj doma i na našem pracovišti. Pro vložení dotazu se musíte zaregistrovat – po zaregistrování si zvolíte libovolnou přezdívku (nemusí jít o Vaše pravé jméno = Váš dotaz může být zcela anonymní), vložíte Vaši emailovou adresu, na kterou Vám dorazí heslo a poté se již po přihlášení můžete ptát. Vaše emailová adresa nebude nikde zobrazena. Jakmile bude dotaz zodpovězen, přijde Vám automaticky informační email a nemusíte tak neustále stránku kontrolovat. Do příspěvku můžete také vložit fotografii, která by lépe vystihla Váš dotaz, mějte ale prosím na paměti, že tato fotografie bude veřejně přístupná.

Na Vaše dotazy se těší:

Eva Kuběnová
Laktační poradkyně

Mária Doleželová
Laktační poradkyně

MUDr. Jan Hálek, Ph.D.
Lékař

MUDr. Vojtěch Bodnár
Lékař

Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Kojení - změna chuti mléka

Dobrý den, asi před 14 dny jsem dostala menstruaci a až po jejím skončení syn 13m začal bojkotovat kojení. Uplně by si vykroutil hlavu když jsem mu nabídla prso, jen olíunul a pak začal vyvádět. Zjistila jsem, že mléko má slano lehce kyselou chut, dřívě bylo sladké. Nevíte čím tato změna může být? Stravu jsem nezměnila. A jde se ke kojení ještě vrátit, ted je to týden co jsme přestali? Když jsem mu zkusila dát prso, tak mě začal kousat. Jsme ekzematici a když jsem mu začala v noci dávat um, tak se mu ekzém začal hodně zhoršovat i po nutrilonu alergy care. Děkuji za odpověd

Dobrý den paní Hano,

v souvislosti s menstruací mléko může měnit chuť, většinou během začátku menstruace a pak se to samo upravuje. Větší děti mohou reagovat po takové zkušenosti odmítavě, nemá cenu je nutit, to by bojkot mohlo jen prohloubit. Myslím si, že by se dalo ještě ke kojení vrátit, pokud máte  mléko. To můžete ověřit použitím odsávačky. Prso bych mu zkoušela nabízet během noci v polospánku, tak se většina dětí i po bojkotu kojení vrací k prsu. Nenechte se odradit případným neúspěchem, nabízejte opakovaně, hodně se mazlete. Pokud  by syn už prsa odmítal a vy pro něj chtěla vaše mléko, můžete odsávat a podávat, tak jak teď umělé. Pokud budete mít další dotazy, můžete zavolat do laktační poradny na číslo 588445655.

Přeji hodně spokojených chvil  s.Doleželová

Vyhrazujeme si právo smazat urážlivé, vulgární či inzertní příspěvky. Samozřejmě se budeme na Vaše dotazy snažit odpovědět s naším nejlepším vědomím a dle našich odborných znalostí a zkušeností, nicméně z těchto online poskytnutých rad nevyplývá pro nás žádná právní odpovědnost. Na Vaše dotazy se budeme snažit odpovědět co nejdříve. Pokud ale máte pocit, že Vaše dítě potřebuje akutní péči, navštivte prosím Vašeho dětského praktického lékaře či lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost.

Jsem si vědom, že registrací uživatelského účtu do Online poradny poskytuji správci údajů své osobní údaje, které bude správce zpracovávat na základě oprávněného zájmu tj. zajištění služby.

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2020. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.