Online poradna

Vážení a milí rodiče,
tato online poradna je určena všem Vašim dotazům, které se týkají novorozeného dítěte a péče o něj doma i na našem pracovišti. Pro vložení dotazu se musíte zaregistrovat – po zaregistrování si zvolíte libovolnou přezdívku (nemusí jít o Vaše pravé jméno = Váš dotaz může být zcela anonymní), vložíte Vaši emailovou adresu, na kterou Vám dorazí heslo a poté se již po přihlášení můžete ptát. Vaše emailová adresa nebude nikde zobrazena. Jakmile bude dotaz zodpovězen, přijde Vám automaticky informační email a nemusíte tak neustále stránku kontrolovat. Do příspěvku můžete také vložit fotografii, která by lépe vystihla Váš dotaz, mějte ale prosím na paměti, že tato fotografie bude veřejně přístupná.

Na Vaše dotazy se těší:

Eva Kuběnová
Laktační poradkyně

Mária Doleželová
Laktační poradkyně

MUDr. Jan Hálek, Ph.D.
Lékař

MUDr. Vojtěch Bodnár
Lékař

Forum breadcrumbs - You are here:FórumOnline poradna: KojeníKojení
Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Kojení

Dobrý den,

mám 5m syna, nyní asi 3 dny trvající problém, kdy v noci vůbec nespí, je velmi neklidný,  i přes den. Je možné, že mu už nestačí MM? Snažím se pořád kojit, ale přijde mi, že i tak má hlad. Po každém kojení blinká. Jsem bezradná.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

může se stát, že  pětiměsíčnímu dítěti už skutečně mateřské mléko nemusí stačit. Pokud Vám ale Váš chlapeček ublinkává po každém kojení, pak se domnívám, že pláč a neklid  nebude souviset s nedostatkem mateřského mléka, ale s největší pravděpodobností se bude jednat o jiný problém. To, že chce být dítě častěji u prsa nemusí značit jednoznačně vždy hlad, protože maminka je pro dítě nejen zdroj mateřského mléka, ale také bezpečí a láskyplná náruč.

Při jakýchkoliv pochybnostech doporučuji vyhledat dětského lékaře, který zkontroluje celkový stav dítěte i prospívání. Kdyby se skutečně jednalo o problém s nedostatkem mléka, pak Vám doporučuji navštívit naši laktační poradnu.

Přeji Vám všeho mnoho dobrého a ať se Vám potíže podaří lehce zvládnout.

 

Eva Kuběnová

Vyhrazujeme si právo smazat urážlivé, vulgární či inzertní příspěvky. Samozřejmě se budeme na Vaše dotazy snažit odpovědět s naším nejlepším vědomím a dle našich odborných znalostí a zkušeností, nicméně z těchto online poskytnutých rad nevyplývá pro nás žádná právní odpovědnost. Na Vaše dotazy se budeme snažit odpovědět co nejdříve. Pokud ale máte pocit, že Vaše dítě potřebuje akutní péči, navštivte prosím Vašeho dětského praktického lékaře či lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost.

Jsem si vědom, že registrací uživatelského účtu do Online poradny poskytuji správci údajů své osobní údaje, které bude správce zpracovávat na základě oprávněného zájmu tj. zajištění služby.

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2020. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.