Online poradna

Vážení a milí rodiče,
tato online poradna je určena všem Vašim dotazům, které se týkají novorozeného dítěte a péče o něj doma i na našem pracovišti. Pro vložení dotazu se musíte zaregistrovat – po zaregistrování si zvolíte libovolnou přezdívku (nemusí jít o Vaše pravé jméno = Váš dotaz může být zcela anonymní), vložíte Vaši emailovou adresu, na kterou Vám dorazí heslo a poté se již po přihlášení můžete ptát. Vaše emailová adresa nebude nikde zobrazena. Jakmile bude dotaz zodpovězen, přijde Vám automaticky informační email a nemusíte tak neustále stránku kontrolovat. Do příspěvku můžete také vložit fotografii, která by lépe vystihla Váš dotaz, mějte ale prosím na paměti, že tato fotografie bude veřejně přístupná.

Na Vaše dotazy se těší:

Eva Kuběnová
Laktační poradkyně

Mária Doleželová
Laktační poradkyně

MUDr. Jan Hálek, Ph.D.
Lékař

MUDr. Vojtěch Bodnár
Lékař

Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Nepravidelné vyměšování

Dobrý den.

Před dvěma lety se mi u vás narodil Štěpánek (34. týden, nucený sc). Na konci minulého roku začal mít problémy s vyměšováním. Vyprazdňoval se 1x za 3 - 4 dny.  Dětská lékařka nasadila nejprve Lactulosu, ta na několik týdnů pomohla. Po Novém roce  se problém zhoršil, dala nám Forlax, celkem 4 balení, a že má málo vlákniny. Opět to pomohlo tak na 2 měsíce. Nyní se problém znovu zhoršil. Několik dní se vyprazdňuje v pořádku, pak najednou přestane a 2 - 3 dny nejde na velkou. Pak má křeče v bříšku a pokud se mu to podaří, vyleze mu konečník (stolice je ale kašovitá ne tuhá), vyprázdní se několikrát za sebou a pak zase je několik dní vše v pořádku. Je velký jedlík a zeleniny a ovoce dostává celkem dostatek - rajčata, kedlubny, hrášek, okurky, třešně. Jako doplněk dostává také 1 odměrku probiotické vlákniny topnatur. Pije snad dostatek - cca 800 - 1000 ml tekutin denně (mimo mléka). Mohu se domluvit na kontrolu u Vás nebo mám jít někam ke gastroenterologovi?  Moc děkuji za odpověď.

Se srdečným pozdravem Mikšíková

Dobrý den, určitě bych se ve Vašem případě obrátil na některého dětského gastroenterologa, který Vám bude umět nejlépe pomoci.

 

Vyhrazujeme si právo smazat urážlivé, vulgární či inzertní příspěvky. Samozřejmě se budeme na Vaše dotazy snažit odpovědět s naším nejlepším vědomím a dle našich odborných znalostí a zkušeností, nicméně z těchto online poskytnutých rad nevyplývá pro nás žádná právní odpovědnost. Na Vaše dotazy se budeme snažit odpovědět co nejdříve. Pokud ale máte pocit, že Vaše dítě potřebuje akutní péči, navštivte prosím Vašeho dětského praktického lékaře či lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost.

Jsem si vědom, že registrací uživatelského účtu do Online poradny poskytuji správci údajů své osobní údaje, které bude správce zpracovávat na základě oprávněného zájmu tj. zajištění služby.

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2020. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.