Online poradna

Vážení a milí rodiče,
tato online poradna je určena všem Vašim dotazům, které se týkají novorozeného dítěte a péče o něj doma i na našem pracovišti. Pro vložení dotazu se musíte zaregistrovat – po zaregistrování si zvolíte libovolnou přezdívku (nemusí jít o Vaše pravé jméno = Váš dotaz může být zcela anonymní), vložíte Vaši emailovou adresu, na kterou Vám dorazí heslo a poté se již po přihlášení můžete ptát. Vaše emailová adresa nebude nikde zobrazena. Jakmile bude dotaz zodpovězen, přijde Vám automaticky informační email a nemusíte tak neustále stránku kontrolovat. Do příspěvku můžete také vložit fotografii, která by lépe vystihla Váš dotaz, mějte ale prosím na paměti, že tato fotografie bude veřejně přístupná.

Na Vaše dotazy se těší:

Eva Kuběnová
Laktační poradkyně

Mária Doleželová
Laktační poradkyně

MUDr. Jan Hálek, Ph.D.
Lékař

MUDr. Vojtěch Bodnár
Lékař

Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Pupík

Dobrý den, mám starost o pupík našeho miminka (8 dní). Čistíme lihem, ale během dne jsem zaregistrovali zápach z pahýlku a pod ním se zdá, že je zahnisaný. Při pohybu si o něj miminko zadrhává a problém nám dělají i pleny. Máme pokračovat v čištění nebo raději navštívit pohotovost.

Děkuji za odpověď. Zd.

Dobrý večer pane Zdeňku,

 

relativně běžně se setkáváme v pozdějších dnech zasychání pupečního pahýlu s jeho mírným zapácháním. Jistě je třeba být na pozoru, ale mělo by postačit dbát o správné vyčištění spodiny pupečního pahýlu (tak jako to nyní děláte) - ideální je alkoholová dezinfekce, nicméně líh můžete také použít. Mělo by postačit dezinfikovat 2-3x denně do vymizení zápachu a zahnisání. Nejdůležitější je důsledná dezinfekce spodiny pahýlu - do obtížněji dostupných míst lze s výhodou využít uchošťour a nebo smotanou buničinou. To že o něj Vaše miminko občas zadrhne, nevadí, jistě Vám brzy pahýl již odpadne. Plenu můžete pod pupkem zahnout a tím umožníte lepší přístup vzduchu k pupku.

 

Pokud byste měli pocit, že se zápach a zahnisání nelepší, můžete se dostavit kdykoliv na naše oddělení - pupík zkontrolujeme a poradíme. Pokud by se u Vašeho miminka objevily teploty, případně zarudnutí kůže v okolí pupku, pak byste měli navštívit lékaře ihned.

 

Držím palce v boji s pupkem a přeji Vám jeho brzké již dále nekomplikované upadnutí.

 

Mějte pěkný večer ☺

Vyhrazujeme si právo smazat urážlivé, vulgární či inzertní příspěvky. Samozřejmě se budeme na Vaše dotazy snažit odpovědět s naším nejlepším vědomím a dle našich odborných znalostí a zkušeností, nicméně z těchto online poskytnutých rad nevyplývá pro nás žádná právní odpovědnost. Na Vaše dotazy se budeme snažit odpovědět co nejdříve. Pokud ale máte pocit, že Vaše dítě potřebuje akutní péči, navštivte prosím Vašeho dětského praktického lékaře či lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost.

Jsem si vědom, že registrací uživatelského účtu do Online poradny poskytuji správci údajů své osobní údaje, které bude správce zpracovávat na základě oprávněného zájmu tj. zajištění služby.

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2020. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.