Online poradna

Vážení a milí rodiče,
tato online poradna je určena všem Vašim dotazům, které se týkají novorozeného dítěte a péče o něj doma i na našem pracovišti. Pro vložení dotazu se musíte zaregistrovat – po zaregistrování si zvolíte libovolnou přezdívku (nemusí jít o Vaše pravé jméno = Váš dotaz může být zcela anonymní), vložíte Vaši emailovou adresu, na kterou Vám dorazí heslo a poté se již po přihlášení můžete ptát. Vaše emailová adresa nebude nikde zobrazena. Jakmile bude dotaz zodpovězen, přijde Vám automaticky informační email a nemusíte tak neustále stránku kontrolovat. Do příspěvku můžete také vložit fotografii, která by lépe vystihla Váš dotaz, mějte ale prosím na paměti, že tato fotografie bude veřejně přístupná.

Na Vaše dotazy se těší:

Eva Kuběnová
Laktační poradkyně

Mária Doleželová
Laktační poradkyně

MUDr. Jan Hálek, Ph.D.
Lékař

MUDr. Vojtěch Bodnár
Lékař

Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Tvorba mléka v jednom prsu

Dobrý den, mohla byste mi, prosím, poradit, co dělat, když se mi tvoří mléko jen v jednom prsu? Syn se narodil 9.3., v porodnici jsem měla mléka dost, v obou prsech. Po návratu domů to začalo být horší. Z pravého prsu jsem ráda, když odstříkám alespoň 20ml mléka, zatímco z levého 80ml není problém. Kojení vzdát nechci, ale začínám být hodně na vážkách, stále víc musím dokrmovat.

Dopředu děkuji za odpověď

Dobrý den,

důvodů proč se Vám v jednom prsu tvoří méně mléka než v druhém může být několik. Na počátku kojení se tvorba mléka navyšuje na základě narůstající potřeby dítěte po mléce a častým efektivním kojením. Pokud maminka přikládá miminko intenzivněji k jednomu prsu, může být tvorba mléka v prsech velice rozdílná. Důvod ale také může být v technice přikládání a nedostatečném vyprazdňování prsu a samozřejmě také důležitou roli může hrát genetika a rozdílná velikost mléčné žlázy. Některé faktory ovlivnit můžeme, jiné méně, každopádně jste ještě krátce po porodu, tak je možné problémy s nedostatečnou tvorbou mléka zvládnout. Pokud máte možnost, doporučuji Vám objednat se a navštívit naši laktační poradnu, můžeme se zde podívat na techniku přikládání a kojení, pokusit se společně najít důvod Vašich potíží a nastavit vše tak, aby kojení bylo efektivnější.

 

Přeji Vám milé dny a hodně štěstí!

Eva Kuběnová

Vyhrazujeme si právo smazat urážlivé, vulgární či inzertní příspěvky. Samozřejmě se budeme na Vaše dotazy snažit odpovědět s naším nejlepším vědomím a dle našich odborných znalostí a zkušeností, nicméně z těchto online poskytnutých rad nevyplývá pro nás žádná právní odpovědnost. Na Vaše dotazy se budeme snažit odpovědět co nejdříve. Pokud ale máte pocit, že Vaše dítě potřebuje akutní péči, navštivte prosím Vašeho dětského praktického lékaře či lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost.

Jsem si vědom, že registrací uživatelského účtu do Online poradny poskytuji správci údajů své osobní údaje, které bude správce zpracovávat na základě oprávněného zájmu tj. zajištění služby.

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2019. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.