Online poradna

Vážení a milí rodiče,
tato online poradna je určena všem Vašim dotazům, které se týkají novorozeného dítěte a péče o něj doma i na našem pracovišti. Pro vložení dotazu se musíte zaregistrovat – po zaregistrování si zvolíte libovolnou přezdívku (nemusí jít o Vaše pravé jméno = Váš dotaz může být zcela anonymní), vložíte Vaši emailovou adresu, na kterou Vám dorazí heslo a poté se již po přihlášení můžete ptát. Vaše emailová adresa nebude nikde zobrazena. Jakmile bude dotaz zodpovězen, přijde Vám automaticky informační email a nemusíte tak neustále stránku kontrolovat. Do příspěvku můžete také vložit fotografii, která by lépe vystihla Váš dotaz, mějte ale prosím na paměti, že tato fotografie bude veřejně přístupná.

Na Vaše dotazy se těší:

Eva Kuběnová
Laktační poradkyně

Mária Doleželová
Laktační poradkyně

MUDr. Jan Hálek, Ph.D.
Lékař

MUDr. Vojtěch Bodnár
Lékař

Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Zduřelá místa ve tváři

Dobrý den, naší týdenní dceři se včera ve tváři vedle ouška objevily 2 začervenalé skvrnky. Začervenání později vymizelo, ale místa jsou pod kůží zduřelá (cca 1 x 2 cm a 1 x 1 cm) - připomíná to např. zduřelé uzliny. Dokážete poradit, o co by se mohlo jednat? Máme navštívit pediatra?

Mockrát děkuji.

Nahrané soubory:
  • 9EBBFCAF-AE05-409B-A96D-BCF77D4750C8.jpeg

Dobrý večer,

děkujeme za Váš dotaz, pokud je Vaše dcera bez potíží, doporučil bych Vám návštěvu Vašeho praktického lékaře neakutně (postačí v pracovní den), pokud jsou přítomny potíže (např. zvýšené teploty) - pak navštivte dětského lékaře co nejdříve. S největší pravděpodobností se nejedná o nic závažného. Vzhledem k předchozímu začervenání by se mohlo jednat o poštípání hmyzem. Nicméně přetrvávající zduření by mohlo být jak píšete zvětšenou lymfatickou uzlinkou, případně tzv. fibrom nebo lipom (nahromaděná tuková nebo vazivová hmota).

Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se zduřeninky Vaší dcery dále vyvíjejí.

Přejeme brzké vymizení zduřelých míst a krásné letní dny.

S pozdravem

Bodnár Vojtěch

Vyhrazujeme si právo smazat urážlivé, vulgární či inzertní příspěvky. Samozřejmě se budeme na Vaše dotazy snažit odpovědět s naším nejlepším vědomím a dle našich odborných znalostí a zkušeností, nicméně z těchto online poskytnutých rad nevyplývá pro nás žádná právní odpovědnost. Na Vaše dotazy se budeme snažit odpovědět co nejdříve. Pokud ale máte pocit, že Vaše dítě potřebuje akutní péči, navštivte prosím Vašeho dětského praktického lékaře či lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost.

Jsem si vědom, že registrací uživatelského účtu do Online poradny poskytuji správci údajů své osobní údaje, které bude správce zpracovávat na základě oprávněného zájmu tj. zajištění služby.

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2020. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.