Jak vyřídit rodný list vašeho dítěte?

Vyřízení rodného listu ve FN Olomouc

Matrikářka je u nás v přízemí budovy k dispozici každý pracovní den od 8:30 – 10:00 hodin (tel. 734 399 489) a vyřizuje rodné listy oddaným párům, nebo pokud nechcete přiznávat otcovství, případně pokud máte vystavený doklad o přiznání otcovství.

K vyřízení rodného listu potřebujete vždy originální dokumenty.

Vyřízení rodného listu na matričním úřadu Olomouc

Pokud rodný list nebudete chtít vyřídit přímo u nás, vystaví vám rodný list vašeho dětátka jedině matriční úřad Olomouc, protože dítě je narozené v Olomouci. K tomu Vám stačí vyplnit formulář „Prohlášení o jméně dítěte“, který Vám předala všeobecná sestra/porodní asistentka, vzít sebou oddací list a zajít na matriku v Olomouci (budova radnice na Horním náměstí, 1. poschodí) a úřednice Vám bezplatně vystaví na počkání rodný list dítěte.

Pokud nejste oddaní, musí se rodiče společně dostavit na matriku a předložit své rodné listy a občanské průkazy, rozvedené maminky rozsudek o rozvodu. Matrikářka s Vámi sepíše protokol o přiznání otcovství a na počkání Vám vystaví rodný list dítěte. Dle Vašeho společného rozhodnutí může mít dítě příjmení po otci. Výhodou je mít protokol o přiznání otcovství vyřízený již v těhotenství.