Fakultní nemocnice Olomouc získala pro odložené děti deset nových „kufříků vzpomínek“

28. 2. 2020

Deset nových kufříků pro děti, které jsou umisťované do pěstounské péče, předaly včera na Novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc zástupkyně Nadačního fondu LA VIDA LOCA. Díky projektu Život v kufříku jsou odložená miminka vybavena na další cestu životem „kufříkem vzpomínek“ na první chvíle života. Do kufříku, který je dále provází, dostávají v porodnici první dudlík, porodní náramek, fotografie, obleček, hračku a další osobní věci nebo vzkazy, které vpisují sestřičky nebo lékaři do památníku. „Letos kufřík nově obsahuje dopis, kontakt na Koučink Centrum. Jde o společnost, která je partnerem projektu Život v kufříku a která pomáhá metodou koučování hledat nejlepší cesty v životě při překonávání různých životních situací,“ dodává vrchní sestra Novorozeneckého oddělení Mgr. Jana Romanová. Fakultní nemocnice Olomouc se k projektu připojila v roce 2016 jako první nemocnice na Moravě a kufříkem každoročně vybaví zhruba deset dětí.

Více informací o projektu na webu www.nflavida.org.