Zdravotníci z Novorozeneckého a Transfuzního oddělení se prezentovali na Van&Truck Show

3. 8. 2020

Stejně jako v loňském roce si zdravotníci z Transfuzního a Novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc nenechali ujít příležitost a představili svou činnost na populární Van&Truck Show – srazu kinderkamioňáků. Návštěvníci kempu Krásná Morava na okraji Olomouc tak v sobotu 25. července mohli za krásného slunečného počasí získat informace o dárcovství krve a péči o nedonošená miminka.

„Chtěly jsme ukázat, že mít nedonošené miminko není tabu. Zájemcům jsme předváděly například resuscitaci na panenkách, mohli se také seznámit s tím, jakou péči potřebuji naše nejmenší miminka. Pár odvážných holčiček si dokonce vyzkoušelo přebalit naši panenku, která odpovídá miminku vážícímu 600 gramů,“ přiblížila náplň prezentace Novorozeneckého oddělení dětská sestra Eva Komínková, DiS. s tím, že děti se ve stánku mohly občerstvit a odnést si chobotničky, bonbony a drobné dárky. Pozvánku na Van&Truck Show oddělení obdrželo od tatínka, o jehož chlapečka před více než rokem na novorozenecké JIP pečovali. „Několik našich ´malých´ bývalých pacientů a jejich rodičů nás přišlo do stanu pozdravit a to, že se jim dobře daří a že na nás rádi vzpomínají, nás ohromně potěšilo,“ dodala vrchní sestra Mgr. Jana Romanová. Dámy z Novorozeneckého a Transfuzního oddělení přitom oplývají nejen něhou a křehkostí, ale také velkou silou -:) – to pádně dokázaly na Van&Truck Show, když porazily všechny ostatní týmy v tahání obřího amerického náklaďáku. :)